Avatar

Ostatnie wypowiedzi na forum:

 • 27-08-2021

  Stąd mam pytanie - czy są tu Panie z bardzo dużym biustem po jednostronnej mastektomii? Jak sobie radzicie, na jakie rozwiązanie się zdecydowałyście - rekonstrukcja czy proteza? Jeśli proteza, to jaką najlepiej wybrać, żeby zapewnić maksymalny komfort użytkowania i jak najlepszą jakość życia? Miałam biust E, nosiłam przez 16 lat protezę nr 12. Nie wyczuwałam różnicy w ciężarze między piersią a protezą. Teraz jestem po profilaktycznej mastektomii drugiej piersi. Zmniejszyłam protezy do 10 i jest ok. Nigdy nie myślałam o rekonstrukcji. A mam jeszcze pytanie, czy masz mutację, że usunęłaś drugą pierś, czy zrobiłaś to prywatnie (lub na jeszcze innej zasadzie, o której ja nie wiem)?

  cały wątek

 • 27-08-2021

  W czym ja krtytkuje leczenie? W jakim punkcie czy zdaniu? Trzeba powiedzieć jasno, że leczenie po pierwszym raku nie spełniło swojego rezultatu terapeutycznego, skoro się rozwinął drugi rak w tej samej piersi i to na dodatek rak najmniej ekspansywny luminal A. To co można zasugerować to zmiana na i. A. steroidowy - exemestan. Silniejszy tylko fulwestrant jest zarezerwowany na przypadki potwierdzonych przerzutów odległych. Dziękuję za opinię, na pewno mam już kolejne refleksje w temacie przed rozmową z lekarzem prowadzącym.

  cały wątek

 • 27-08-2021

  Stąd mam pytanie - czy są tu Panie z bardzo dużym biustem po jednostronnej mastektomii? Jak sobie radzicie, na jakie rozwiązanie się zdecydowałyście - rekonstrukcja czy proteza? Jeśli proteza, to jaką najlepiej wybrać, żeby zapewnić maksymalny komfort użytkowania i jak najlepszą jakość życia? Miałam biust E, nosiłam przez 16 lat protezę nr 12. Nie wyczuwałam różnicy w ciężarze między piersią a protezą. Teraz jestem po profilaktycznej mastektomii drugiej piersi. Zmniejszyłam protezy do 10 i jest ok. Nigdy nie myślałam o rekonstrukcji. O dziękuję ślicznie za podzielenie się doświadczeniem

  cały wątek

 • 26-08-2021

  Biopsja drugiej zmiany była w trakcie hormonoterapii Egistrozolem, która trwa nadal. Ki67 z biopsji to 5%, przy poprzedniej chorobie było to 35%. To są wyniki nieporównywalnie. Podejrzewam, że bez leków wyniki biopsji miały by dziś zbliżony poziom. Leczenie antyhormonami przed operacją - aby było efektywne musi obniżyć ki67 do poziomu 1-2 procent. Dziś jest u chorej dwa razy większe. Tomasz, mama jest nadal w trakcie hormonoterapii po poprzednim leczeniu, nic nie było wdrażane przed operacją, na którą teraz czekamy. Lekarz, ponoć bardzo dobry (ale ja już nikomu nie ufam po tym wszystkim) powiedział, że jest to nowy rak, luminalny A i dlatego trzymałam się takiej nomenklatury. Mnie jednak nie daje spokoju to, czy nie jest to zmiana Ki wynikająca z leczenia, które jak zauważyłeś, chyba nie jest tak skuteczne jak powinno. Chcę się po prostu jak najlepiej przygotować do wizyty z lekarzem, którą mamy w poniedziałek i walczyć o leczenie, które da jak największą szansę skutecznego zatrzymania choroby, ponieważ zdaję sobie sprawę, że kolejne starcie z chorobą nie jest pozytywnym czynnikiem rokowniczym, a wszystko wskazuje na to, że dotychczasowe działania nie były wystarczająco skuteczne. Proszę też o zrozumienie i niekrytykowanie dotychczasowego leczenia - mimo mojej opinii, poprzednio mama chciała ufać lekarzom i nie forsować ani mastektomii, ani chemii zgodnie z ich opinią i ja to też szanuję, ponieważ jeśli nie im, to komu mamy ufać? Im dłużej patrzę jednak na tę sytuację, tym bardziej mam wrażenie, że padłyśmy ofiarą przeciążonego systemu, w którym ciężko o indywidualne podejście do pacjenta.

  cały wątek

 • 25-08-2021

  Biopsja drugiej zmiany była w trakcie hormonoterapii Egistrozolem, która trwa nadal. Ki67 z biopsji to 5%, przy poprzedniej chorobie było to 35%.

  cały wątek