Avatar

Ostatnie wypowiedzi na forum:

 • 07-01-2021

  Moja Mama ze względu na przerost endometrium miesiąc temu musiała zmienić tamoksifen i inny lek. Dostała etruzil. Ma poranne bóle i sztywność kości, które na szczęście później przechodzą, ale id trzech dni zauważyła, że w prawej nodze puchnie jej kostka. Czy któraś z Was miała po tym leku obrzęki kostki? Nie wiem czy to może być od tego leku czy trzeba szukać innej przyczyny.

  cały wątek

 • 01-01-2021

  Żadnych badań obrazowych Mama nie miała. Była u neurologa (akurat wizyta się zbiegła). Neurolog powiedział, że wygląda to na rwę. Mama dostała serię zastrzyków przeciwbólowych i przeciwzapalnych i z witaminami grupy B. Póki co ból przeszedł - zastrzyki skończyła 3 tygodnie temu, pozostało bardzo rzadko pojawiające się, jak to Mama mówi ściąganie w nodze jakby wzdłuż nerwu kulszowego po łydce i pod kolanem . Ja już jestem bardzo wyczulona na wszelkie objawy jakie Mama zgłasza, więc ostatnio zaczęła się skarżyć na sztywność i ból kości szczególnie rano oraz ból w prawym obojczyku też z rana (raka miała w lewej piersi), z tym że te bóle w ciągu dnia mijają. Trochę ponad miesiąc temu Mamie onkolog zmienił lek z Tamoksifenu na Etruzil i myślę, że to może skutki leku (przy tamoksifenie nie miała takich objawów). Tak czy siak podczas kolejnej wizyty u onkologa chyba poproszę o scyntygrafię lub TK, żeby sprawdzić te kości. Mama ma raka wykrytego we wczesnym stadium ale jednak oprócz hormonozależnego jest też her2 dodatni, a ponieważ nie przekraczał 1 cm nie dostała herceptyny. Czytałam, ze ten rak her2 dodatni jest bardziej agresywny stąd moje obawy o przerzuty.

  cały wątek

 • 06-12-2020

  Po jakim czasie od operacji wystąpiły przerzuty? Z pewnością to jest indywidualna sprawa. Ten ból mnie niepokoi, choć przyznam, ze kilka lat temu, jeszcze przez wykryciem raka, mama miała rwę. Ten ból skupia się na pośladku i ciągnie po udzie, aż do łydki, szczególnie przy chodzeniu i leżeniu. W czwartek wizyta u neurologa, więc może da skierowanie na badanie obrazowe. Dziękuję.

  cały wątek

 • 06-12-2020

  Przepraszam, oby było jak Pan pisze. W internecie znalazłam informacje, że objawy rwy kulszowej mogą być powodowane przez zmiany w kręgach powodowane przerzutami m.in.raka piersi. Stąd moje pytanie. Objawy jakie Mama odczuwa są podobne do rwy kulszowej. Dziękuję za odpowiedź, szczególnie cenię Pana wiedzę i to co Pan napisał tym bardziej daje mi nadzieję, że objawy te nie są związane z jej chorobą nowotworową.

  cały wątek

 • 06-12-2020

  Chciałabym podpytać o moją Mamę. Mama w lutym tego roku miała operacje BCT. Rak hormonozależny, her dodatni, bez chemii i herceptyny, bo miał poniżej 1 cm. Mama miała radioterapię. W październiku na badaniu kontrolnym u ginelokolga wyszło pogrubione endometrium, więc na wizycie 17 listopada u onkologa został zmieniony Tamoksifen na Etruzil. W dniu wizyty było robione pierwsze usg po operacji. Wszystko ok, czysto w piersi i w węzłach. Tydzień po wizycie zaczęła Mamę boleć noga, rwa kulszowa. Trwa to drugi tydzień. Zaczynamy się niepokoić. Czy to może być związane z przerzutem? Tak szybko po operacji.

  cały wątek