Avatar

Ostatnie wypowiedzi na forum:

 • 13-12-2020

  Panie Tomaszu, dziękuję bardzo za odpowiedź

  cały wątek

 • 13-12-2020

  Dzień dobry, pisałam jakiś czas temu o mojej mamie. We wrześniu mama miała drugą operacje usunięcia guza mózgu który odrósł a pod koniec października radioterapię miejscową. Obecnie przyjmuje Nevelbine 50 mg, 3 razy w tygodniu jest to już 5 miesiąc z przerwami na operację i radio. Od ok. 2 tygodni czuje się gorzej po odstawieniu dexamethasonu, który brała od radioterapii zmniejszając dawkę. Męczą ją nudności, wymioty i brak apetytu. W przyszłym tygodniu mamy wizyty u neurochirurga, radioterapeuty i może uda się przy okazji z onkologiem spotkać. Brała Torecan, Metoclopramiudum z marnym efektem. Czym mogę jej pomóc do wizyty?

  cały wątek

 • 18-08-2020

  Sprawdziłam i to było jednak TK jamy brzusznej i klatki. Co chwilę jakieś badania i nazwy mi się pomyliły.

  cały wątek

 • 17-08-2020

  Dziękuję za odpowiedź Niedawno mama miała usg jamy brzusznej oraz klatki piersiowej. Było czysto wtedy ale minął już miesiąc wiec nie wiadomo. W głowie szybko odrósł. 2,5 miesiąca od operacji a już ma ponad 3 cm. Agresywny gad nam nie trafił. Konsultację z neurochirurgiem mamy w środę, miało być dziś ale lekarza nie ma. Do onkologa nie udało nam się dzisiaj dostać. Nie poddajemy się

  cały wątek

 • 15-08-2020

  Dzień dobry U mojej mamy w maju 2017 zdiagnozowano raka piersi potrójnie ujemnego. Ze względu na wielkość ok. 7cm najpierw było 4x AC i 12 x PXL. Guz sie zmniejszył i można było wyciąć ale operacja przesunęła się o miesiąc ze względu na przeziębienie. Guz zaczął rosnąć. Po operacji przez pół roku, mama przyjmowała Xelodę a później miała radioterapię. Leczenie bardzo dobrze znosiła, wyniki cały czas były dobre. Nie ma innych chorób. Przez dwa lata nic się nie działo. W maju zdiagnozowano przerzut do mózgu. Jeden guz ok 4 cm. Operacja była pod koniec maja.Przed i po brała dexametazon. Przed operacją mama miała ataki padaczkowe, paraliż lewej strony i wysokie ciśnienie. Obecnie przyjmuje Nevelbine w tabletkach 3x w tygodniu oraz leki na nadciśnienie. Miała zacząć radioterapie ale ponownie pojawił sie guz. Zamieszanie z Covidem spowodowało, że za późno mama zgłosiła się na rdioterapię. W ciągu 2,5 miesiąca guz odrósł ma 3cm. W poniedziałek dowiemy się co proponują dalej. Co dalej nas czeka, na co możemy liczyć, co robić ?

  cały wątek